NORDIC RUNNING – BOŽÍ DAR. Hole osvěží běžecký trénink a navíc vám to s nimi sluší

02S potěšením jsem přijal pozvání na jeden z pravidelných běžeckých kempů XTR teamu na Božím Daru. A trénink Nordic Runningu byl opravdu boží! Ohlasy a hodnocení účastníků včetně samotné šéftrenérky – skvělé ultravytrvalkyně Blanky Zbořilové Pazdiorové – si můžete přečíst v následujícím článku.

Boží Dar je místo běhu zaslíbené. V zimě samozřejmě ideální pro běžky, po zbytek roku pak pro běhání ve všech podobách. Nordic Running je na rozlehlých travnatých plochách, loukách a sjezdovkách doslova lahůdkou. Fotky sice nikdy nemohou zachytit skutečnost úplně, ale i z těch následujících vám bude jasné, o co jste přišli, pokud jste na „Božáku“ ještě neběhali…

19_upr

V kombinaci s lesními cestami nám tak květnová božídarská příroda umožnila dokonalé podmínky pro trénink s runningovými holemi. Jak jej účastníci květnového běžeckého kempu XTR teamu hodnotili? Protože převažovaly dámy, krátce vybírám z jejich poznatků:

  • Tyhle hole šetří při běhu mé stárnoucí tělo a klouby, to mě velmi pobavilo (Markéta)
  • Běžecké hůlky jsou skvělý doplněk a hodně mi to s nima sluší (Klára)
  • Protože jsem padací typ, tak mě nadchlo, že s těmi holemi bych už nepadala (Iveta)

_slide

  • Runningové hole dávají běžeckému tréninku jiný rozměr (Tereza)
  • Osvěží to trénink, při běhání venku můžu posilovat i vršek (Kamila)
  • Nordic running hlavně zlepšuje práci paží. Je to pro mě pozitivní změna a další motivace do běhání (Eva)

BlankaMUDr. Blanka Zbořilová Pazdiorová  je vedoucí lékařkou gastroenterologického oddělení Krajské nemocnice v Karlových Varech. Od roku 2012 se naplno věnuje ultramaratonům, skyrunningu a skialpinismu. Mezi její největší úspěchy patří např. vítězství v závodech LH24 a B7 (obojí v sezoně 2014), 2. místo – Brněnský masakr 2013, nebo 3. místo – ŠUTR 2014.

Jak tedy tato vynikající ultraběžkyně a trenérka XTR teamu Nordic Running hodnotila? „Ohromně nás to zase posunulo dál. Já sama jsem po vážném úrazu kolene a runningové hole mi pomohly se opět vrátit k běhání a k dlouhým tratím v terénu. Jako běžecký trenér bych ocenila, že při nordic runningu se posílí návyky, které jsme si během předchozích tréninků upevňovali, a základy přirozeného stylu běhu. Milane, děkujem!“ (Blanka Zbořilová)

20

Odkazy: web Běžecké kempy XTR / FB Běžecké kempy XTR / FB Blanka Zbořilová

:roll:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*