Neumannová, Jakš, Kocumová… Zájem osobností o premiérový závod v nordic runningu těší

logo_První Mistrovství ČR v běhu s holemi se blíží. Byly spuštěny registrace, pořadatelé ladí detaily. Úmysl podpořit svojí účastí nordic running jakožto novou sportovní disciplínu projevila řada osobností, včetně současných i bývalých reprezentantů. Na co a na koho se tedy můžeme těšit?

1.Open MČR v nordic runningu se uskuteční 20.září v Hradci Králové. Jde o mezinárodní premiéru běhu s holemi podle pravidel, tj. s dodržením jednooporového střídavého provedení („stříďák“ – na každý krok připadá odraz holí). Zakládá se tím tradice nové disciplíny, kombinující běh, nordic walking a běžky.

Hole můžete mít na závod libovolné (walkingové, trekové, běžkařské). Součástí celé akce bude i prezentace runningových holí BIRKI – tedy jediné firmy, která tento typ holí vyrábí – včetně možnosti jejich vyzkoušení. Rozdíly v technice běhu se správně dlouhými a provedenými holemi vám tak budou hned jasné.

Birki

Já osobně považuji za hlavní cíl připravované závodní premiéry běhu s holemi připoutání pozornosti k této dosud nevyužívané pohybové aktivitě, která má opravdu významné přínosy jak tréninkové (zvýšení energetického výdeje a tím efektivity běhu), tak zdravotně preventivní (odlehčení zátěže na klouby nohou a bedra).

Pevně doufám, že nám v tom pomůžete. Strašně moc se těším na setkání s vámi všemi, kdo už s holemi pravidelně běháte, protože jsou užitečnou pomůckou a součástí vaší přípravy. Ale i na ty, kdo se rozhodnou nordic running poprvé vyzkoušet v rámci nesoutěžního programu celé akce Nordic Tour. Pozváni jsou i hosté z Polska a Slovenska, tak ať se taky jednou něco přiučí od nás! :)

Registrační systém již byl spuštěn a bez problémů funguje. Co vše registrace na MČR v nordic runningu zahrnuje naleznete zde, včetně odstupňování výše startovného, triček, různých výhod atd. Tak neváhejte, ať potom nelitujete. Premiéra, jak víme, je vždy pouze jedna…

trika

Jsem opravdu moc rád, že myšlenku tréninkového i závodního pojetí běhu s runningovými holemi kladně hodnotí stále více sportovců. Největší zastoupení mezi nimi mají samozřejmě běžci a běžkaři, kromě nich jsou to však i atleti, tenisté, házenkáři, florbalisté… (ale o tom zas někdy jindy).

Kdo ze současných či bývalých reprezentantů přislíbil v případě, že mu to dovolí jeho povinnosti a aktuální program v září, účast na premiérovém závodě: Kateřina Neumannová, Martin Frei, Zuzana Kocumová, Martin Jakš, Petra Nováková, Lukáš Olejníček, a další…. Třeba Ivana Sekyrová nebo Ondřej Fejfar, ale těm to termínově bohužel téměř jistě nevyjde (např. Ondra by měl být na MS v běhu do vrchu ve Velké Británi, což mu tedy protentokrát odpustím :) )

:roll:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*