Běhání s holemi mě zbavilo zdravotních problémů. Teď mi dává radost ze života

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMichaela Průchová ještě nedávno vůbec nesportovala a bojovala s řadou zdravotních komplikací. Dnes je nadšenou běžkyní s holemi a nordic running doporučuje všem, kteří chtějí žít zdravě, a to bez ohledu na věk. Míša byla také jednou z účastnic našeho březnového kempu s runningovými holemi v Jizerských horách.

Před pěti lety jsem od mé dcery dostala jako dárek hůlky k disciplíně nazvané “chůze s hůlkami“. S odstupem času mohu jen potvrdit, že její záměr byl zcela na místě. Pomohl mi dostat se z velkých zdravotních potíží, které jsem tehdy měla – vysoký krevní tlak a potíže s pohybovým ústrojím (záda, krční páteř). Před několika lety jsem také podstoupila radiofrekvenční ablaci srdce, měla jsem problémy s dýcháním, astmatem a alergií. Nikdy předtím jsem cíleně neprovozovala žádný druh sportu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPůvodní chůze s hůlkami a nyní i běh s holemi mě přesvědčil o tom, že tato krásná sportovní disciplína se může stát vaším koníčkem, který vám dodává radost do života. Pravidelným chozením s hůlkami či běháním s holemi si zlepšíte fyzičku a po psychické stránce je vám báječně. Tímto pravidelným pohybem, který můžete provozovat za každého počasí, se taky báječně otužíte, zeštíhlíte a získáte krásný pocit ze sebe samého.

Víkendový kemp, na kterém jsem byla ostatními účastníky pěkně nazývána „sportovním hobíkem“, mi dal velice mnoho. Nikdy v životě bych si nemyslela, že vyběhnu jen malinkatý kopeček, nebo že vůbec budu schopná běhat v terénu (včetně lesního). Za podpory vás všech a s vnitřní výzvou jsem si ale řekla, že to prostě musím zvládnout.

Dnes už se nemusím pohybovat jen po úplných rovinách, ale mohu vyrazit na výlet i do jiné a neznámé oblasti. Když chci vyběhnu si kopec, nebot již vím, jak se s holemi pohybovat. Mým dalším cílem je zlepšit si vytrvalost právě v běhu do kopců.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jsem si jista, že s tímto sportem je možné začínat i ve věku, kdy si myslíte, že sport už pro Vás asi ani není. Ale on je, je tady pro nás pro všechny. Pro ty z nás, kteří mají rádi život v pohybu, a pro ty, kteří hledají zdravý životní styl. Navíc je to sportovní odvětví, které vás ani nijak finančně nezatěžuje.

Mám tedy nyní před sebou novou výzvu a těším se na rozvoj krásného sportu, který mi dává radost ze života. Kdybych mohla vykřičet do světa radost a nadšení z běhu s holemi, tak to udělám!

Michaela Průchová

:roll:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*