Super akce, říká o historicky prvním MS v běhu s holemi jeho ambasador i vítěz Martin Koukal

Martin KoukalVelká čest pro mě osobně, pro organizační tým ale i pro celý český běh: ambasadorem prvního světového šampionátu v Nordic Running se stal mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal. Jaký je jeho vztah k běhání s holemi? Jak se mu na 1.MS běželo a jak premiérový závod hodnotí? 

Martin Koukal 4_Martin Koukal je lyžařský trenér a bývalý reprezentant v běhu na lyžích, mistr světa na 50 km z MS 2003 ve Val di Fiemme a bronzový olympijský medailista ze štafety 4×10 km ze ZOH 2010 ve Vancouveru. Na olympiádě startoval 4x a na Mistrovství světa 8x, nejlepších výsledků kariéry dosahoval ve dvou zcela odlišných disciplínách – ve sprintu a v maratonu. V individuálních závodech Světového poháru skončil třikrát do 3.místa. V roce 2017 se stal trenérem české reprezentace v běhu na lyžích, pravidelně také pro zájemce pořádá Kempy Martina Koukala

Problematiku a specifika Nordic Runningu jsem s Martinem horlivě rozebíral už před několika lety. V základních aspektech – tj. především délka holí, zdravotní a tréninkové přínosy – jsme se po vyjasnění detailů vždy shodli, i když já k nim dospěl jakožto běžec a on jako běžkař. O to větší byla moje radost, když Martin souhlasil s mým nápadem, že ambasadorerm 1.MS v Nordic Running by měl být právě on! Martine díky – a předávám Ti slovo:

„S hůlkami jsem během svojí kariéry naběhal mraky kilometrů. Je to běžná součást tréninku lyžařů běžců. Nyní přichází pod názvem Nordic running i v závodní variantě. Ve Žďáře nad Sázavou se 8. září koná 1. MS v Nordic runningu. Vzhledem k tomu, že se závod koná nejenom ve Žďáře odkud pocházím, ale i v areálu Martina Koukala, rád jsem se stal ambasadorem tohoto závodu.“

14

Martin si v závodě vedl opravdu skvěle, ukázal svou taktickou genialitu a o svém vítězství na hlavní trati 10km rohodl nezachytitelným zrychlením v závěru posledního kola. Jaké bylo následné Martinovo hodnocení závodu i vlastního výkonu? „Super akce! Po organizační stránce to bylo na nejvyšší úrovni a co mě opravdu bavilo byla trať – volba tratě a její profil byl vynikající. Musím se ale přiznat k tomu, že jsem si musel hodně hrábnout do rezerv, které jsem od ukončení aktivní profesionální kariéry nevyužil…“, říká nový mistr světa v Nordic Running Martin Koukal.

Pevně věřím, že vás Martin pořádně namotivoval a vy se zúčastníte příštího mistrovství světa také. Stojí to za to!  Veškeré informace o premiérovém šampionátu v Nordic Running včetně fotogalerie a výsledků najdete na tomto odkazu nebo kliknutím na obrázek níže:

03 01_

:roll:

2 komentáře u “Super akce, říká o historicky prvním MS v běhu s holemi jeho ambasador i vítěz Martin Koukal

 1. Dobrý den,
  na závodech jsme byli s rodinou jako podpora závodníka. Bylo to super, užili jsme si to moc a velice nás to nadchlo, prozatím k běhu obecně ;-) ..ono obecně ty „skupinové akce“ mají větší enegii, než když člověk dělá cokoliv sám.
  Ale k věci, organizace byla fajn, jen bych pro příště doporučila udělat i další skupinu např. 50plus či 60plus..protože samozřejmě nelze srovnávat 19ti letého běžce či profesionálního sportovce s amatérem, natož takovýto věkový rozdíl. A určitě by to, minimálně tyto sportovce, kteří jsou ve „vyšší“ věkové kategorii, potěšilo. ;-)

  Přeji Vám mnoho úspěchů v dalších sportovních projektech.
  A třeba za rok? naviděnou.

  Zuzana s rodinou

  • Zuzano díky za podporu i účast na 1.MS! Ano, příští rok určitě věkové kategorie rozšíříme, mám to už i sám zapsáno na čelním místě v poznámkách „vylepšení“. Ono všechno chce svůj vývoj, tedy i běžecké závody, a více startujících – což u 2.ročníku předpokládáme – si zaslouží více kategorií :) Milan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*