Odlepil jsem zadek od země a přestal šermovat rukama. Běhající muzikant Petr zhubl při běhu s holemi o deset kilo

2_Nordic running mění životy lidí. K lepšímu. Své o tom ví třeba hudebník a rekreační běžec Petr Gutvald. Běhá už deset let, tak tři hodinky týdně. Proč začal využívat runningové hole a k čemu to vedlo? A jak hodnotí běh s holemi jeho kamarád Pavel, který Petra k běhání přivedl? Budete-li číst dál, dozvíte se to :)

5_Jednoho dne jsem se zvedl a začal běhat. I když donedávna se tomu běh nedalo říkat. Běhal jsem sám, jak mi pupek narostl. Teda spíš jsem tahal zadek po zemi a rukama šermoval před sebou s tím, že přece na ten můj rekreační běh trenéra netřeba.

Letos v lednu jsem si koupil runningové hole. Hned jsem si je na své pobíhání vzal a to, co jsem předtím běhal bez holí, jsem začal běhat s holemi. A deset kilo mi uletělo… Odlepil jsem zadek od země. Rukama jsem přestal šermovat a používám je k běhu.

4_Dřív mě bolely achilovky, šlachy a svaly nohou. Teď nebolí. Dřív jsem kvůli zádům zničeným z auta (živím se jako obchodní zástupce, proto jezdím autem denně) cvičil každé ráno dvacet minut, teď už nemusím. Prostě mi to změnilo od základu život a běh mi přináší opravdu radost, protože teď už mohu běhat bez potíží.

Zapojením runningových holí do běhu jsem se navíc symetricky osvalil v partiích důležitých pro dýchání. Já totiž taky už přes deset let hraju na trubku (ve Viktoria swing band – pozn.aut.). Díky správnému osvalení a tudíž i spravnému dýchání se mi teď velmi lehce hrají vysoké tóny, které jsou při hře na trubku velmi obtížné.

Petr Gutvald

1_Petra přivedl k běhání jeho kamarád Pavel Štampach. Co on říká na běh s holemi, který si již na mé instruktážní lekci také osobně vyzkoušel?

Zátěž s holemi je znát, i odlehčení kloubů. A správná technika běhu je dle mého názoru s holemi lepší. Přínos z tréninku spatřuji zejména v technice práce s holemi, náklonu těla a běhu v technických pasážích. Protahovací cvičení taky super. Myslím si, že se nordic running stane velmi dobrým doplňkem mých běžeckých aktivit. PŠ

:roll:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*