Nordic running před chrámem aneb Běhání je lék

poutni maraton 1V sobotu 18.června se v Chebu uskuteční 7.ročník Poutního maratonu. Součástí programu této již tradiční benefiční akce, kterou založil Miloš Škorpil, bude i prezentace nordic running. – A v článku se více dozvíte o překvapeních, která jsme spolu s Milošem připravili a pak i uskutečnili :)

Mezinárodní Poutní maratonu pořádá Farní charita Cheb a Běžecká škola Miloše Škorpila ve spolupráci s farností v Chebu. Benefičního závodu na tratích od 422 m po 42,2 km se mohou účastnit jak běžci, tak pěší všech věkových kategorií a zdolat jej lze i na kole nebo poutním autobusem.

I letošní celý výtěžek z benefice bude věnován na rozvoj služeb Hospice Sv. Jiří, který působí v Chebu. Tak budou všichni účastníci moci konkrétním způsobem vyjádřit svou podporu a pomoc lidem, kteří umožňují svým blízkým umírat v domácím prostředí za podpory týmu profesionálů, který je odborně doprovází.

poutni maraton 2

Zahájení Poutního maratonu probíhá tradičně v Chrámu sv. Mikuláše a jeho nejbližším okolí. Letos se před startem pokusím alespoň trochu názorně vysvětlit a ukázat, co je nordic running a k čemu může být (nejen běžcům) dobrý. Přijďte proto včas, nejméně tak hodinu předem. S Milošem Škorpilem totiž chystáme i další překvapení – ta ale neprozradím, protože jsou to překvapení…

… ale teď, po úspěšném průběhu celé akce, už je prozradit mohu. Zástupcům Hospice sv.Jiří v Chebu jsme spolu s Milošem Škorpilem předali „běžecký šek“ ve výši 3000,-Kč jako nadpoloviční podíl za dosud prodané výtisky naší předloňské knížky Běžecký rok aneb S úsměvem se běhá líp. Pokud ji ještě nemáte, koukejte si ji rychle koupit, neboť tím přispějete na opravdu dobrou věc :)

obalka_hospic2

No a druhé překvápko bylo „umělecké“. Dovolil jsem si opět upravit text známé písničky Dělání autorů Z.Svěráka a J.Uhlíře, takže vznikla hospicovská verze s názvem „Běhání je lék„. Účastníkům Poutního maratonu se údajně její amatérsko-kytarová verze líbila… Mohl bych sem samozřejmě umístit slova, ale záměrně to neudělám – musíte si ji přijet poslechnout osobně příští rok v rámci programu 8.ročníku této bohulibé akce :)

Více informací o 7.ročníku Poutního maratonu najdete zde

:roll:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*