NORDIC RUNNING: první kniha na světě má první narozeniny

1 narozeninyPřesně před rokem se narodila první kniha na světě o celoročním běhání s holemi, za což znovu a rád děkuji nakladatelství Smart Press. Skvělý byl její křest v rámci Kbelské 10, skvělé jsou i ohlasy čtenářů. Pokud však patříte k těm, kdo knihu NORDIC RUNNING ještě neznají, dovoluji si vám nabídnout krátký souhrn důvodů proč knihu mít a přehled hlavních motivů, které najdete právě a jenom v ní.Jste sportovními nadšenci, kteří rádi objevují další varianty pohybu, a chcete si při tréninku víc zamakat? Pravidelně běháte, ale máte potíže s achilovkami, koleny či bedry? Chcete vylepšit svůj běžecký styl, nebo nejprve efektivně zhubnout a pak teprve začít s běháním?
Pak je kniha NORDIC RUNNING právě pro vás. Podle dosavadních hodnocení je opravdu  jedinečná, jiná než ostatní sportovní či zdravotní publikace (o běhu, chůzi, atd.). Nabízím tedy sedmero důvodů proč, ji mít:

  1. Je to první kniha na světě o celoročním běhání s holemi. Takto ucelený souhrn (kromě podrobného vysvětlení hlavních přínosů a správné techniky nordic runningu obsahuje také rozbor nejčastějších chyb, zásady bezpečnosti, příklady různých cvičení s holemi aj.) dosud nebyl nikde publikován.
  2. Nordic running jako specifická běžecká metoda. Nordic running se odlišuje od nordic walkingu i od používání teleskopických hůlek při dálkových a horských běžeckých závodech (ultramaratony, skyrace, atd.). Při technice nordic running jsou dodrženy základní zásady běžeckého stylu, především práce paží a loktů.
  3. Nordic runwalk je přirozenější než nordic walking. Osoby s nízkou kondicí nezvládají ani běh, ani správnou techniku nor.walking. Vhodnější pro ně je odlišná technika chůze s runningovými holemi – nordic runwalk (paže běží, nohy jdou, proto run-walk). Zvládnou i jedinci s nadváhou, mají větší stabilitu a nehrbí se.
  4. Vědecká práce o metodě nordic running má evropské ocenění. Důkazem toho, že běh s holemi jakožto běžecká tréninková metoda není rozšířen ani v zahraničí, je vítězství naší práce v mezinárodní soutěži European Athletics Innovation Awards v r.2012 (společně s biomechanikem Alešem Tvrzníkem).
  5. Výrazné snížení zátěže na klouby, šlachy a vazy dolních končetin. Při nordic running a runwalk dochází díky delším holím (než na n.walking) k významnému odlehčení kolen, kyčlí a achilovek. Ještě výraznější je tento přínos pro oblast bederní páteře, se kterou má jinak potíže velké množství lidí i sportovců.
  6. Nordic running si oblíbila řada známých osobností. V knize se můžete dozvědět, proč běhání s holemi uchvátilo mnoho českých reprezentantů v různých sportech, ale také mediálních celebrit, lékařů a dalších odborníků. Za všechny: MUDr.Jan Pirk, Barbora Špotáková nebo Dalibor Gondík.
  7. Velmi originální grafika Smart Pressu a krásné fotky. Kniha NORDIC RUNNING je jedinečná i tím, že v ní najdete spoustu dosud nepublikovaných a opravdu názorných fotografií, které vás pro běh s holemi nadchnou. Když to umíme, vypadáme totiž při nordic runningu z hlediska správné techniky lépe než při obyčejném běhu :)

Pokud byste měli zájem získat knížku se slevou, případně i mým věnováním (třeba jako dárek pro někoho z vašich blízkých), přijďte na některou z mých praktických instruktáží nebo napište na kutek.milan@seznam.cz  Díky, Milan

:roll:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*