Snow Nordic Running

08_Letošní zima se – na rozdíl od let předchozích – začíná podobat té loňské. Sněho-ledové podmínky trvají a především ve městech výrazně komplikují běžcům jejich tréninkovou přípravu. O víkendu se možná dostaneme na běžky, ale co během týdne na uklouzaných cestách a zledovatělém povrchu?

Řešení existuje: nordic running. Běh s runningovými holemi v běžném (zasněženém) terénu je bezpečnější, protože hole nám zajišťují stabilitu a umožňují dodržet správný běžecký styl (poloha trupu, ramen, paží) + přirozený došlap (nikoliv opatrně = přehnaně přes patu).

01_vyrez

I při běhu ve sněhové vrstvě zůstávají zachovány všechny další přínosy nordic runningu, především zvýšení efektivity (zapojením vršku vydáme více energie) a odlehčení kolen + beder. Nejenom že neuklouzneme, ale při správném provedení budeme při běhu s holemi vypadat rozhodně lépe než bez nich :)

Posuďte sami z krátkého videa, na kterém demonstruji zimní běh s holemi ve městě: SNOW NORDIC RUNNING

SNOW NORDIC RUNNING

Pokud se vám zalíbí, nepochybuji o dalším vývoji (sám jsem jím před lety prošel): po vyzkoušení nordic runningu v zimě v něm budete chtít pokračovat i na jaře, v létě, na podzim, a pak pořád…

:roll:

Příspěvek byl publikován v rubrice VIDEO - technika a jeho autorem je Milan Kůtek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*