První mistrovství ČR v nordic runningu

03_detailBěh s holemi dostává další dimenzi. Je nejenom již důkladně prověřenou tréninkovou metodou a zdravotně-preventivní aktivitou, ale stane se z něj i nefalšovaný sport. První oficiální mistrovství České republiky v běhu s holemi se uskuteční 20.září v Hradci Králové.

Máte jedinečnou příležitost být u mezinárodní premiéry závodu v nordic runningu, ať už jako jeho aktivní účastníci, nebo jako diváci a fanoušci. Open Mistrovství ČR je totiž opravdu prvním závodem svého druhu na světě. Vždyť Češi tuto sportovní disciplínu vymysleli, takže kdo jiný by měl pořádat její premiérový závod?

slide2

Mistrovství v nordic runningu je součástí celodenní akce s názvem NordicTour. Jejími pořadateli jsou kolegové z NWLive Hradec Králové, kteří do programu zařadili mj. i další sportovní aktivitu s holemi – nordic blading, tj. jízdu na inline bruslích (odrážení holemi se při něm, na rozdíl od nordic runningu, podobá soupažnému provedení z lyžařského skatingu).

Ve výhodě budou ti, kdo již mají své runningové hole, a to díky jejich správnému provedení a optimální délce pro běh. Podmínka pro start v závodě to však rozhodně není, účastníci mohou mít hole libovolné (walkingové, trekové, běžkařské).

Závod nebude zajímavý jenom tím, že je první v historii, ale i dalšími prvky. Druhý ze tří okruhů se poběží „normálně“, tj. bez holí, které budou po 1.okruhu odloženy v depu triatlonovým způsobem a tím připraveny pro závěrečný 3.okruh. Měření pomocí čipů závodníkům umožní přesné srovnání časů jednotlivých okruhů, které si někteří borci jistě rozšíří i o další ukazatele porovnávající běh s holemi a bez nich (tepová frekvence, počet kroků, atd.).

Spolu s organizátory se už teď těším na naše společné setkání na této jedinečné akci, tak si prosím informace o ní nenechte pro sebe a šiřte je mezi své známé a přátele všemi možnými způsoby. O tom, že pak budou každoročně následovat další mistrovství v nordic runningu, vůbec nepochybuji. Ale znáte to stejně dobře jako já: poprvé je to prostě jiné a nezapomenutelné…

Mistrovství ČR v nordic runningu – hlavní fakta o závodu:

  • Čas a místo: neděle 20.září v 11hod., Hradec Králové (Městské lesy – Hradečnice)
  • Délka a profil tratě: 10km, převážně rovinatá trať, přehledné lesní cesty
  • Specifikace: tři okruhy v délce 3,3km (druhý okruh se běží bez holí)
  • Základní pravidlo: Krok je střídavý jednooporový, tzn. současný odraz pravou holí s dokrokem levé nohy a naopak (další upřesnění pravidel v propozicích)
  • Měření: čipová technologie
  • Kategorie: ženy do 39 let, muži do 39 let, ženy 40+, muži 40+
  • Propozice: zde
  • Registrace: zde

plakat

  :roll:

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody v NR - 1.MS a jeho autorem je Milan Kůtek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*