SKVĚLÁ PREMIÉRA! 1. Mistrovství světa v Nordic Running se opravdu vydařilo

03 start_FB_detailDalší můj sen se stal skutečností. Historicky první mezinárodní závod v běhu s holemi podle pravidel (střídavé zapichování) definitivně potvrdil, že Nordic Running má svou budoucnost i jako specifická soutěžní disciplína. Své umění v ní totiž mohou předvést jak běžci, tak běžkaři a walkeři.

1.MS v Nordic Running se konalo v sobotu 8. září 2018 v nádherné lokalitě okolí Pilské nádrže u Žďáru n.Sázavou. Hlavními partnery závodu byli Alpitrek, Fizan, Salming, Smart Press a město Žďár n.S. Organizačně jej perfektně zvládl pořadatelský tým SK TRI Cyklochlubna pod vedením Petra Bezchleby. Všem organizátorům, dobrovolníkům i rozhodčím moc děkuju a před jejich pořadatelským nadšením smekám klobouk!

05_

Světový rozměr dodala premiérovému mistrovství i účast mistra světa v běhu na lyžích z r.2003 Martina Koukala. Všem přítomným předvedl více než názorně, že jeho závodnická minulost a taktická vyzrálost se rozhodně nikam naztratily. Naopak. O svém vítězství na hlavní trati 10km rohodl ambasador závodu nezachytitelným zrychlením v závěru posledního kola a nedal soupeřům žádnou šanci. Bývalý světový šampion v běhu na lyžích se tak stal i současným mistrem světa v Nordic Running.

Moc mě těší, že závod jako takový včetně trati i myšlenku využívání běhu s holemi pro tréninkové a zdravotní účely i pro rekreační sportovce a neběžkaře hodnotí Martin Koukal velmi kladně. Symboliku – nebo osudovost? – úspěchu žďárského rodáka ještě zvýrazňuje skutečnost, že běžecký areál, na kterém závod probíhal, je právě po Martinu Koukalovi pojmenován…

14 MK+MK detail

Kromě individuálních závodů na 5km a 10km se v rámci 1.MS v Nordic Running soutěžilo také ve smíšených štafetách na 3x 2,5km a celkově na všech uvedených tratích startovalo téměř 60 závodníků a závodnic. I když měli členové a členky jednotlivých týmů v rukou místo atletického kolíku runningové hole, opět se potvrdilo, že štafety jsou „běžeckým kořením“. Všichni ze sebe vydolovali víc, než v nich reálně bylo… Mohu to potvrdit i z vlastní zkušenosti – a pochlubit se stříbrnou štafetovou medailí :)

První ročník MS v Nordic Running určitě nebyl posledním. Nadšené ohlasy účastníků doplňuje stále více pozitivních reakcí ze zahraničí, takže příští rok můžeme kromě slovenských a polských závodníků určitě očekávat i Němce, Italy a další „holoběžce“. Na všechny se už teď moc těšíme!

02 spolecna_

Odkazy: FOTOGALERIE / VÝSLEDKY / PROPOZICE

:roll:

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody v NR - 1.MS a jeho autorem je Milan Kůtek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*