Vítězná premiéra. Nordic running jako nový sport

01 První oficiální Mistrovství České republiky v běhu s holemi se uskutečnilo 20.září v Hradci Králové. A byla to premiéra vítězná, čímž nemám na mysli jen své vítězství ve veteránské kategorii. Především totiž zvítězila sama myšlenka nordic runningu jako nové sportovní disciplíny.

 

Ani po úspěšné světové premiéře se nemění nic na tom, že hlavní přínosy běhání s holemi jsou ty zdravotní a tréninkové. Nordic running může celoročně zpestřit naši přípravu, pomoci nám trénovat i s některými zdravotními problémy a nebo efektivněji hubnout. Ale  smysl má i v závodní podobě, neboť na sebe připoutá žádoucí pozornost a umožní setkání všech „holoběžců“. Ti si tak mohou kromě soupeření také vyměnit zkušenosti a vzájemně poradit.

Závod byl součástí celodenní akce akce s názvem Nordic Tour. Musím tímto smeknout před organizátory a také je prohlásit za vítěze. Vše bylo perfektně připraveno, technické záležitosti závodu samotného i program celé akce. Díky!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Děkuji dále redakcím všech hlavních běžeckých webů, neboť zařadily tuto novinku do svých termínovek. Z hlediska budoucích ročníků je také potěšitelný zájem řady známých lidí o nordic running jako takový, i o závod. Budeme-li mít příště víc štěstí a následující osobnosti méně povinností, určitě se s nimi podle jejich vlastních slov setkáme: profesor Pirk, Kateřina Neumannová, Martin Koukal, Zuzana Kocumová, Dalibor Gondík, Eva Vrabcová-Nývltová, Martin Jakš, Ondřej Fejfar, Martin Frei, Lukáš Olejníček…

09_      03_

MČR v nordic runningu – vítězové jednotlivých kategorií:

  • ženy do 39 let : Michaela Červínová
  • muži do 39 let : Petr Bezchleba
  • ženy 40+ : Vanda Kadeřábková-Březinová
  • muži 40+ : Milan Kůtek

_baby1

Ze dvou pozávodních fotek vybírám: nahoře ČTYŘLÍSTEK nejlepších holoběžkyň a dole TŘI VETERÁNI (vyhlášení – muži 40+)

3 veterani

Více fotek ze závodu najdete zde

:roll:

Příspěvek byl publikován v rubrice Závody v NR - 1.MS a jeho autorem je Milan Kůtek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*