NR HOLE

Runningové hole musí splňovat základní předpoklad: umožňují celoroční realizaci běhu s holemi na všech typech povrchů při dodržení správné běžecké techniky.

Podobně jako hole pro běh na lyžích jsou jednodílné, tj. mají fixní délku (nejsou skládací) a mají hladkou rukojeť. Spodní část runningových holí se podobá holím na nordic walking – tvoří ji delší hrot a malý talířek proti nadměrnému zaboření do terénu. Pro běh na tvrdém povrchu se pak dají použít gumová zakončení („botičky“, nebo „špuntíky“).

Jak určit správnou délku?

Runningové hole dosahují těsně pod ramena, měly by být přibližně o deset centimetrů kratší než hole pro běh na lyžích klasickou technikou. Pro výpočet délky NR holí lze použít vzorec tělesná výška x 0,8, ale jedinou reálnou možností pro potvrzení její správnosti – či případnou upřesňující změnu – je praktická instruktáž.

Na všech výukových akcích se to potvrzuje: správnou techniku se pod mým vedením naučíte s testovacími holemi, které vám určím (příp.vyměním), a po skončení dané lekce se již můžete rozhodnout o pořízení nových holí správné (= ověřené) délky.

_slide

Jak se dají runningové hole sehnat a kolik stojí?

Aktuálně jsou k dispozici hole na Nordic Running od italské firmy FIZAN 

Tyto hole mají rychloupínací systém („vycvak“) a speciální design Nordic Running. Stojí 1099,-Kč a můžete si je u mě zakoupit vždy ihned po instruktáži, případně zprostředkuji jejich objednání prostřednictvím distribuční firmy Alpitrek (konečná cena tím ale bude navýšena o poplatky za přepravu).

návrh_upr_960

Další podrobnosti o nabízených runningových holích získáte kliknutím na obrázek výše

:roll: