O nás

zmensene Na našem webu najdete kompletní informace o NORDIC RUNNING, tj. běhu a cvičení s runningovými holemi – o jeho jednotlivých aspektech a přínosech, o správném výběru runningových holí a možnosti jejich objednání, o našich dosud publikovaných materiálech i nově připravovaných akcích (více o struktuře webu a orientaci na jednotlivých stránkách čtěte zde).

NORDIC RUNNING je specifická běžecká metoda, zcela odlišná od nordic walkingu (chůze s hůlkami). Využívat běh s runningovými holemi mohou podle našich poznatků sportovci všech výkonnostních úrovní i všech věkových skupin. Naše metoda, s níž jsme dosáhli ocenění Evropské atletiky, se zásadně liší i od používání trekových či walkingových holí při horských bězích.

Využívání nordic runningu v kondiční přípravě sportovců podporuje i Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru (podrobnosti zde), do svého tréninku jej již zařadila řada českých reprezentantů v čele s Barborou Špotákovou.

Naším největším mezinárodním úspěchem, kterého jsme zatím při šíření metody Nordic running dosáhli, je publikace rozsáhlého textu v New Studies in Athletics, což je prestižní odborný časopis Světové atletické federace (IAAF) - více k tomu zde

portret_maly

Mgr. Milan Kůtek – autor metody a knihy NORDIC RUNNING, redaktor běžeckého časopisu RUN a spolupracovník Běžecké školy Miloše Škorpila. Kromě běhání s runningovými holemi se zaměřuje na problematiku běžeckého stylu a běžecké přípravy školní mládeže; dále publikuje reportáže z běžeckých závodů, rozhovory s českými reprezentanty a testy běžeckých bot.

 

foto_TvrznikMgr. Aleš Tvrzník – pracovník Vědeckého a servisního pracoviště tělesné výchovy a sportu CASRI Praha. Zaměřuje se na diagnostiku, metodiku a evidenci zatížení ve vrcholovém sportu a přenos takto získaných poznatků do oblasti rekreačního sportu, resp. fitness s důrazem na zdravotně-preventivní aspekty pohybových aktivit.

 

S případnými dotazy či podněty nás prosím neváhejte kdykoliv kontaktovat

:roll: