INSTRUKTÁŽE

Základní možnosti praktických instruktáží nordic running + runwalk: 1) intenzivní výukové lekce a 2) víkendové kempy (podrobnosti - viz níže)

TERMÍNY nejbližších instruktáží: (o všech platí, že si účastníci mohou ode mě po skončení lekce koupit výhodněji nové hole FIZAN NR, knihu NORDIC RUNNING i předchozí humornou knížku Běžecký rok)

  • sobota 20.května od 10:00, PRAHA – park Ladronka / Tradiční výuková lekce nordic running + runwalk, vhodná pro zájemce všech výkonnostních úrovní. Zdravotní i tréninkové aspekty, správná technika a bezpečnost. Počet volných míst: 5 z 8
  • sobota 10.června + neděle 11.června, BESKYDY Malenovice / Víkend nordic running v krásné beskydské přírodě, v okolí Chaty pod Lysou a Ski areálu Malenovice – tři výukové lekce pro předem zaregistrované, více informací zde
Pro ucelené skupiny 5 a více osob (kluby, oddíly apod.) mohu po dohodě stanovit jim vyhovující termín (příp. i jiné místo) instruktáže – aktuálně například neděle 21.května (Praha)

1) Výukové lekce běhu s holemi

Lekce probíhají zpravidla o víkendech na pražské Ladronce (Západočeši po domluvě i ve všední den v Chebu). Výuková skupinka má vždy pouze tolik zájemců, aby se všem dostalo individuálního přístupu (min.4, max.8).

Těm, kdo ještě nemají vlastní runningové hole, půjčuji testovací páry v potřebné velikosti. Během instruktáže v trvání cca 2 hodiny si vyzkoušíme vše potřebné, tedy různé varianty běhu, běhochůze (runwalk) a cvičení s holemi, odstraníme případné chyby v technice a upřesníme správnou délku holí pro daného jedince. Fyzická náročnost lekce je mírná.

10_

Časově i finančně je tato varianta kompromisem mezi pouhým „samostudiem“ běhu s holemi a specializovaným běžeckým kempem. Cena 500,- Kč/os. zahrnuje i zapůjčení testovacích running holí. Tři a více osob, přihlášených najednou, znamená samozřejmě slevu :)

Pro přihlašování využijte prosím email kutek.milan@seznam.cz (v případě přihlášek „na poslední chvíli“ pouze mobil 721 627 830), v odpovědi vám pošlu údaje pro platbu zálohy. Ohlasy účastníků předchozích lekcí najdete zde

:roll:

2) Víkendové kempy

Jarní kemp: 28.4 – 1.5. 2017, Benecko, Penzion Na Začátku - podrobné informace, program a kontakt pro přihlašování najdete na tomto odkazu  Počet volných míst: 8 ze 16

Kemp nordic running a runwalk – to je víkend naplněný od začátku až do konce běháním s holemi. Skvělá možnost především pro ty, kdo mají rádi, když se věci dělají pořádně a je na ně dost času. V rámci těchto kempů totiž mj. provádíme analýzu stylu běhu s holemi i bez nich, takže účastníci si kromě zážitků a získaných dovedností odnesou i fotky a videa.

Program kempů doplňují diskuse o běžecké problematice, individuální poradenství ohledně výběru runningových holí, běžeckých bot, běžeckého stylu, atd. Na kempy se mohou bez obav přihlásit i úplní začátečníci, kteří o běhání s holemi nevědí zatím vůbec nic, stejně jako ti, kdo jej již vyzkoušeli a něco se jim při jeho praktikování nedaří. I když kemp něco stojí, rozhodně za to stojí!

:roll: