Dobrá vychytávka. A na soustředění se už bez runningových holí téměř nehnu, říká nástupkyně Báry Špotákové

02_Moji tréninkovou metodu Nordic Running, tj. běh a cvičení se speciálními holemi, zařazují do své přípravy už několik let i naši nejlepší oštěpaři. Nyní se k nim přidala také vycházející hvězda ženského oštěpu Nikol Ogrodníková. Jak runningové hole využívala v přípravném období? Proč s nimi trénuje i v sezóně, co se jí na nich líbí a proč je chce používat i v budoucnu?

Nikol Ogrodníková je bývalou úspěšnou vícebojařkou, v sedmiboji získala jako juniorka evropský bronz. V této sezóně se přesunula k Barboře Špotákové do skupiny trenéra Rudolfa Černého. Letos zatím absolvovala čtyři závody a pokaždé vyhrála. S výkonem 65,61 m je aktuálně na pátém místě v letošních světových a druhém v evropských tabulkách, dokázala vyhrát i jeden ze závodů série Diamond League a v závěrečném finále budu bojovat o celkové vítězství

05_(foto: zimbio.com)

Jak tedy Nikol hodnotí přínosy Nordic Running? „V přípravném období mi to hodně pomohlo zapojit i vrchní část těla při běhání, a to většinou do kopců. Na kondičních soustředěních už se bez těch holí téměř nehnu :) Částečně je pak využívám i během závodní sezóny, hlavně na odrazy“ (důkaz v podobě fotky, zachycující Nikol při navazovaných poskocích s holemi na stadionu Dukly, můžete vidět níže)

„Runningové hole budu nadále využívat také ze zdravotních důvodů, abych při tréninku odlehčila nohám. Je to dobrá vychytávka. Na holích Fizan se mi líbí i jejich design a vycvakávací poutko. Navíc hole jsou italské výroby – a Itálii já ráda“, dodává s úsměvem nová a velmi sympatická tvář světové oštěpařské elity Nikol Ogrodníková.

01_vyrez

Pro připomenutí přidávám na závěr odkazy na zkušenosti s Nordic Runningem, které v předchozích letech postupně získali oštěpaři Bára Špotáková a Petr Frydrych. Kliknutím na následující fotky se např. můžete znovu dozvědět proč mají runningové hole podíl na Bářiných úspěších, nebo jak skvěle s nimi Petr zvládá běh i náročná odrazová cvičení.

Bara   Petr

:roll:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*