SALMING + NORDIC RUNNING. Spojení nejen symbolické

salming logo_Jistě ne náhodou, protože náhoda neexistuje, je mým sponzorem značka SALMING. Přesněji řečeno Salming Running, neboť právě z této mladé sekce známé švédské firmy jsou běžecké boty a oblečení, podporující rozvoj mé metody běhu s runningovými holemi. A důvodem určitě není jen „skandinávská podobnost“ s (mnou objeveným) Nordic runningem.

Je mi velkou ctí, že patřím mezi ambasadory značky SALMING v České republice, a snažím se její jméno šířit jak nejlépe umím. V běžecké koncepci Salmingu i svého Nordic runningu shledávám následující podobnosti a společné hodnoty:

Přirozenost. Běhejme přirozeným stylem a snažme se ho zlepšovat, technologické vychytávky a nové materiály v podrážkách a mezipodešvích to za nás neudělají. Stejně jako správné boty, i nordic running může významně přispět ke zlepšení našeho běžeckého stylu, budeme-li o to cíleně usilovat.

Zdraví. Kromě správného stylu, který je jistě nejlepší prevencí zranění, klademe důraz na časté běhání v přírodě (ne jenom po asfaltu). Běh v neextrémním terénu posiluje šlachy a vazy nohou, které jsou pak odolnější. Produkty Salmingu vycházejí z vědeckých výzkumů a studií, inovační projekt propagátorů nordic runningu byl oceněn evropskou cenou.

06_a

Odlišnost. Běh s runningovými holemi i značka Salming pronikají do povědomí běžců pomalu, ale jistě. Po krátkém období dvou až tří let nemohou, ani nechtějí být masovou záležitostí. Jsou odlišné od toho, co dělá a jak to dělá většina. Ale kdo už je vyzkoušel, ten je chce, používá a doporučuje.

„Severskost“. Mám na mysli to pravé NORDIC, čili jakousi skandinávskou jednoduchost a nerozmazlenost (fascinovala mě už před lety při mých cestách po Švédsku a Norsku). Prostě místo dlouhých řečí a zdůvodňování, proč to nejde, jdu a udělám to. Salming prezentují hokejisté a házenkáři, což stejně jako vytrvalci nebo běžci s holemi nejsou žádní ufňukánci, nesimulují a své neúspěchy nesvádí na rozhodčího.

Vize. Víme, co chceme, ale nevnucujeme se za každou cenu. Prosazujeme zdravé, efektivní a stylově správné běhání. To, co děláme, má myšlenku a smysl. No nonsense.

SAL_LOGO_PAYOFF_BLK

Přiměřeně, přiměřeně…

Po vynikajících zkušenostech se Salming T1 a Salming T2 mohu zodpovědně doporučit i letošní model T3. Salmingovské trailovky se perfektně hodí pro nordic running, neboť ten se v drtivé většině neodehrává na silnici, ale v běžných přírodních terénech ( běh s holemi nejvíc vynikne v parcích, na loukách, po lesních cestách i upraveném poli). Jsou citlivé, ale přitom bezpečné a spolehlivé. Nepodklouznou, nepustí nohu do nesprávného směru. Všeho je na nich přesně akorát – werichovsky řečeno „přiměřeně, přiměřeně“. Včetně dropu, umožňujícího přirozený došlap na přední/střední část nohy, což je i základem techniky nordic runningu (více k tomu zde).

T3_FB

P.S.: Nordic running nemá nahradit, ale doplnit běžné kondiční běhání. S holemi běhejme v příhodném měkkém terénu, ale nezapomínejme také na bezpečné běhání po asfaltu a jiných tvrdých površích. K tomu, aby bylo i zdravé a stylově správné (což spolu úzce souvisí), doporučím ještě skvělou novinku Salmingu právě pro tyto účely – model Salming Miles. Recenzi tlumených silniček, které zatím v řadě Salming Running chyběly, si můžete přečíst zde

Miles :roll:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*