Kniha NORDIC RUNNING úspěšně pokřtěna. Vy ji ještě nemáte?

04První kniha na světě o celoročním běhání s holemi byla slavnostně přivítána ve světě běžeckém. Přesněji řečeno sportovním, neboť nordic running využijí ve své kondiční přípravě sportovci prakticky všech odvětví. Jaký tedy byl křest nové knížky NORDIC RUNNING, které osobnosti jí požehnaly a proč byste si moji knihu měli přečíst i vy?

Mám rád symboliku. A myslím, že náhoda neexistuje. Proto mě ani nepřekvapilo, že první publikace o nordic runningu „se narodila“ v rámci prvního velkého jarního závodu, považovaného za „otvírák“ běžecké sezóny. Letošní ročník Palestra Kbelské 10 (mimochodem myšlenka nordic runningu vznikla r. 2010) byl jubilejní třicátý a na startu bylo – také symbolických – 2016 běžců. Moc díky organizátorům, jmenovitě Tomáši Mirovskému, za tuto možnost!

„Křtící sestava“ byla opravdu hvězdná. Úspěch knize a především dalšímu rozvoji metody Nordic running postupně popřáli: úspěšná vytrvalkyně a maratonská olympionička Ivana Sekyrová, mistr světa a olympijský medailista ve veslování Ondřej Synek, několikanásobná medailistka z HMS a ME v atletice Helena Fuchsová a vicemistryně světa v basketbalu Ilona Burgrová (obě vidíte na fotce, Helenu dokonce při pokusu o nenápadné zcizení mých holí :) )

01

Moderátor ČT a držitel ceny TýTý (objev roku) Daniel Stach zpovídal dále kromě mě i další známé osobnosti, spojené se vznikem knihy Nordic running. Byli to například fyzioterpautka Dagmar Mostecká, biomechanik Aleš Tvrzník nebo běžecká trenérka a lékařka Vanda Kadeřábková-Březinová. O svých překvapivých zkušenostech s nordic runningem vyprávěla také nakladatelka Smart Press Martina Boledovičová (přečíst si je můžete zde :) )

05

Proč si pořídit moji novou knížku? Protože její kvalitu a originalitu zaručuje už to, že knihy z vydavatelství Smart Press dokázaly zvítězit v mezinárodní soutěži World Gourmand Cookbook Awards a autor většiny fotek, David Turecký, je jedním z nejlepších fotografů u nás. No a pochvalné ohlasy postupně přibývají, takže za všechny ocituji třeba výše zmíněnou Helenu Fuchsovou: „Inspirující, zajímavé, čtivé. Doporučuji dál!“

03Kniha obsahuje řadu dosud nepublikovaných materiálů. Kromě samotného běhání a cvičení s runningovými holemi v ní najdete moje nové, leckdy provokativní názory – například o jiném pojetí chůze s holemi než je nordic walking, které považuji za přirozenější a přínosnější.

Těšit se můžete na hodnocení známých i méně známých lidí, kteří jsou z nordic runningu nadšeni. O svých zkušenostech s během či chůzí s runningovými holemi v knize hovoří například Dalibor Gondík, Iva Velíšková, MUDr. Jan Pirk, Květa Jeriová-Pecková a další.

Tak ať se vám pěkně čte a pak i běhá s runningovými holemi! Pokud byste měli zájem o knihu NORDIC RUNNING se slevou, případně i mým věnováním (třeba jako dárek pro někoho z vašich blízkých), napište mi prosím na mail kutek.milan@seznam.cz. Rád vám knížku pošlu :)

:roll:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*