Hole k snídani. O nordic runningu nově na Nově

00Běhat s holemi někde po parku nebo po louce je zatím považováno za něco neobvyklého až podivného. I to je určitě jeden z důvodů, proč se o nordic running stále více zajímají média. Velmi mě proto potěšilo pozvání do známého pořadu Snídaně s Novou. Pokud jste jej v pondělí 7.3. nestihli, v článku najdete více informací a odkaz, umožňující zpětné shlédnutí.

Za vším hledej ženu. V tomto případě je jí určitě Iva Velíšková, redaktorka TV NOVA, která využívala metodu nordic runningu ve své přípravě na běžecký závod RunTour. O tom, jak jí runningové hole pomohly v rámci projektu Půjč mi svá kila, se mohli přesvědčit diváci magazínu Víkend (více k tomu zde), což následně napomohlo zařazení problematiky nordic runningu také do Snídaně s Novou. Pro úplnost: své zkušenosti a doporučení proč běhat s holemi mi Iva Velíšková moc pěkně sepsala a vy je můžete najít v nové knize NORDIC RUNNING.

02

A jaké bylo povídání s moderátory pořadu, sličnou Gábinou Partyšovou a vtipným Pavlem Svobodou? Příjemné, veselé a snad i v něčem nové. Samozřejmě jsem musel vysvětlovat co to vlastně nordic running je, jak se liší od nordic walkingu, proč je dobré s holemi běhat a které osobnosti už runningové hole ve své přípravě používají.

Byla však i příležitost veřejně uvést moji novou knihu o nordic runningu, v níž kromě jiného předkládám jiné – přirozenější – pojetí kondiční chůze s holemi (NORDIC RUNWALK) a popisuji mezistupeň mezi chůzí a během s holemi (NORDIC JOGGING). O těchto tématech se budu samozřejmě postupně zmiňovat na našich stránkách.

03

Pokud vám Snídaně s Novou v pondělí 7.března unikla, můžete se na ni podívat zpětně na tomto odkazu nebo kliknutím na obrázek níže. V rámci povídání jsem měl dva vstupy, první v čase cca 7:43 hod. (= v záznamu od 39.minuty) a druhý v čase cca 8:47 hod. (= v záznamu od 1h:02 min.). Zda jsem jakožto poslední host pořadu naplnil pořekadlo „to nejlepší na konec“, už musíte posoudit sami :)

snidaně

:roll:

Příspěvek byl publikován v rubrice ROZHOVORY a jeho autorem je Milan Kůtek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*