Další mezinárodní úspěch. „Náš“ running v periodiku IAAF

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPo vítězství v předchozím kole soutěže inovačních projektů Evropské atletiky (EAIA 2012) jsme při šíření metody běhu a cvičení s runningovými holemi dosáhli dalšího úspěchu, který přesahuje hranice České republiky. A to dost výrazně. Náš rozsáhlý text byl totiž publikován v New Studies in Athletics, což je prestižní odborný časopis Světové atletické federace (IAAF) .

New Studies in Athletics vychází v Monaku, můžeme ho označit jako „nepravidelný čtvrtletník“ IAAF (například aktuální číslo je 2/2014). Je zaměřen na výzkum, tréninkové metody a nové poznatky v atletické přípravě a distribuován jednotlivým atletickým svazům (federacím).

Obsahově jej garantuje pětičlenný vědecký výbor (International Scientific Advisory Board) v tomto složení: Prof. Helmut Digel (GER), Prof. Tim Noakes (RSA), Esa Peltola (AUS), Prof. Eduardo De Rose (BRA) a Prof. Maliju Tian (CHN).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAV textu nazvaném Running With Poles to Increase Training Efficiency and Reduce Injuries (Běhání s holemi zvyšuje efektivitu tréninku a omezuje zranění) jsou zkombinovány hlavní motivy obou našich prací pro European Athletics Innovation Awards (2012, 2014). Jde především o výsledky měření odlehčení dolních končetin (achilovky, kolena), biomechanickou analýzu techniky nordic runningu (rozbory videa), doporučení pro zvýšení efektivity tréninku a přehled cvičení s runningovými holemi.

Vy o nic z toho nepřijdete, protože vše podstatné máme uvedeno na těchto webových stránkách (v angličtině pak na www.nordicrunning.eu). Navíc jsou zde – na rozdíl od časopisu – ihned k dispozici jednotlivá videa běhu a cvičení s holemi. Kdyby měl však někdo z vás o celý článek zájem, pošlu mu ho ve formátu pdf.

Jsme samozřejmě zvědavi, jak publikace v New Studies in Athletics ovlivní další vývoj běhu s runningovými holemi. Za nadějnou (nebo pouze náhodnou?) můžeme považovat třeba skutečnost, že „hlavička“ uvozující náš článek je na příslušné dvojstraně vedle Zuzany Hejnové…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA :roll:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*