Blesk pro ženy: Zkuste si běh s holemi, spálíte dvojnásob kalorií

3Instruktážní lekci nordic runningu si v rámci své přípravy na Jizerskou 50 vyzkoušela redaktorka webových stránek Blesku pro ženy Gabriela Röhrichová. „Přestože jsem byla zpočátku trochu skeptická a hlavně jsem si říkala, že budu vypadat jako blázen, nakonec jsem z tréninku odcházela nadšená“, říká v úvodu své reportáže, v níž najdete i krátké videoukázky.

2_„Normálně chodím běhat a dám v pohodě sedm osm kilometrů po ránu, ale s holemi to byla jiná písnička. Po necelém kilometru jsem funěla jako sentinel a plíce nestíhaly… „, líčí své první dojmy z nordic runningu sympatická Gabriela. „Mohlo by se zdát, že se vám budou plést pod nohy nebo že s nimi běh bude hrozně neohrabaný, ale opak je pravdou.

Jejich používání je absolutně přirozené, a naopak pomáhají při stabilitě, a můžete tak odlehčit nohy a část váhy přenést na ruce“, všímá si také redaktorka, která se po podzimní běžecké přípravě chystá zdolat padesát kilometrů Jizerskými horami při nejslavnějším běžkařském závodě u nás.

Než vás nasměruji na Blesk pro ženy, abyste si dojmy Gabriely Röhrichové mohli přečíst kompletně, malé upřesnění k tomu titulku.

Pro jakoukoliv pohybovou činnost, tedy i pro běh s holemi, platí neoddiskutovatelná zásada: chceme-li efektivně spalovat tuky, musí naše zátěž trvat více než dvacet minut a musíme se trefit do správného pásma „tepovky“ – přibližně okolo 65% naší maximální TF. No a protože se při běhu s holemi oproti normálnímu běhu bez holí tepová frekvence díky zapojení svalových skupin trupu a paží zvyšuje, nesmíme naše tempo přehnat. Naopak nám postačí běh (klus, jogging) pomalejší rychlostí, abychom požadovaného „hubnoucího“ pásma TF dosáhli.

Odkaz na článek jste mohli zaregistrovat i na FB Jizerské 50. Pokud vám unikl, klikněte na obrázek níže nebo na tento odkaz

J50 Blesk

Přípravu na Jizerskou 50 zvládla Gábina Röhrichová výborně a závod (i když byl zkrácen kvůli nedostatku sněhu) úspěšně absolvovala. Jsem rád, že trénink s holemi hodnotila jako přínosný :)

Celé hodnocení Jizerské 50 z pohledu redaktorky Blesku pro ženy najdete na tomto odkazu nebo klikněte na obrázek:

bleskprozeny :roll:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*