Lekce běhu s holemi na Ladronce

Intenzivní lekce běhu s holemi na pražské Ladronce se jejich účastníkům líbí.

lekceBěhem  instruktážního rychlokurzu v délce trvání 2 až 2,5 hodiny si při nich vyzkoušíme vše potřebné, tedy různé varianty běhu a cvičení s holemi, a odstraníme případné chyby v technice. Časově i finančně (500,- Kč) je tato varianta kompromisem mezi pouhým „samostudiem“ běhu s holemi a specializovaným běžeckým kempem. Těm, kteří ještě nebudou mít svoje runningové hole, zapůjčíme testovací páry v potřebné velikosti a poradíme s jejich výběrem (objednáním). Lekce není fyzicky náročná.

Termíny nejbližších výukových lekcí najdete zde. K přihlašování využijte prosím uvedený kontakt.

Ohlasy některých účastníků a účastnic předchozích lekcí:

Bara a Milan zmensenyNa běhání s holemi se mi zalíbilo, jak je to jednoduché. Nikoho předtím moc nenapadlo, že by se s holemi běhalo… Je to dobrý doplněk tréninkového procesu. Dává vám to víc zabrat a úplně vás frustruje, že běžíte deset minut a už jste zafunění. Nečekala bych, že to bude takový rozdíl. Líbí se mi, že si intenzitu můžete dávkovat sami. Dá se běžet tak, že se o hole opíráte jen trochu. Anebo hodně. Je to primitivní, ale funguje to. (Barbora Špotáková, nejlepší oštěpařka světa) – více zde

Lekce běhu s holemi se mi moc líbila. Probíhalo to v pohodové atmosféře a byly na tom vidět minimálně tři věci: 1.že víš o čem mluvíš, 2.že tě to baví, což je pro ostatní také důležité, a 3.že jsi dobrý pedagog a dovedeš to tedy dobře předávat dál. Škoda, že bydlíš tak daleko, hned bych se přihlásil mezi tvé běžecké svěřence :-) (Libor Tůma, řidič)

Milane, dnešní lekce byla naprosto super :) )) Je to určitě nový rozměr jak z hlediska běhu, tak funkčního treninku! (Simona Černá, vedoucí hotelu)

Mě hodně povzbudil tvůj přístup a nadšení pro hole…Ne zakonzervovanost „jedině tak to musí být“, ale spíš tvá ochota naslouchat a stále zkoušet něco nového a případně něco pozměnit, pokud se to osvědčí… A nejvíc pro mne – ta krční páteř a svaly, šlachy rukou… Od toho si hodně slibuju. (Marek Frnka, učitel hudby)

Právě léto je čas pro vyzkoušení tréninkových novinek a na svých cestách se můžeme dostat i do terénu, v němž se nám to bude skvěle hodit. Odlehčíme nohám a dáme si pěkně do zbytku těla... Běh s holemi je super zpestření tréninku! (Vanda Kadeřábková, atletická trenérka)

Bylo to skvělé a efektivní. Myslím, že ty 2 až 2,5 hodiny jsou optimální čas. Ač běhám převážně po asfaltu, srdcem patřím spíš do terénu. Takže poběžím-li někdy maraton, asi bude alpský nebo něco podobného, počítám, že hole mi v tréninku mohou významně pomoci. V tuto chvíli vidím pro sebe přínos především v úpravě běžeckého stylu a posilování vršku, které normálně flákám – přitom při sedavém zaměstnání je tak potřeba… (Mirka Mrlíková, Česká národní banka)

Měla jsem o běhu s holemi jistou představu, ale praxe je nade vše a předčila moje očekávání. Po „normálním“ běžeckém tréninku se někdy cítím trochu unavená, ale spíš mě bolí nohy…  Po prvním tréninku s holemi jsem měla pocit, že jsem si dala pořádně zabrat celá. A nebolelo mne nic, ani kolena, ani achilovky, prostě paráda!! Všem, kteří nevěří nebo váhají, mohu doporučit jediné: zkuste a uvidíte. Já už jsem rozhodnutá, že běh s holemi bude běžnou součástí mého běhání! (Dagmar Korbelová, Úřad vlády ČR)

Hole používám a budu stále víc. Dávají mi zabrat, ale jak bude horší počasí, budou nutností. A zlepšují mi práci rukou. Když si je nevezmu, občas si najdu klacek, abych srovnal ruce do směru. Je to ale znát i na kolenou, zatím dobrý, takže to odlehčení tam bude. (Tomáš Malík, projektant-elektro)
Moc se mi to líbilo, ocenil jsem zejména metodický postup a optimální 2 hod. délku. Vííce bych už asi nezvládnul, ale myslím si, že tento postup je vhodný i pro starší zájemce nad 60 let – mě už bude 71. Nejvíce se mně líbilo využití holí při běhu do mírnějších kopců. (Jan Kervitcer, trenér běžecké skupiny Kerteam)
:roll:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*