Běhu či chůzi s runningovými holemi se mohou věnovat i netrénovaní jedinci, shodují se manželé Julie a Martin

01_Zajímavý úkaz: na mých instruktážích stále přibývá partnerských a manželských dvojic. Jednou z nich byli na zářijové výukové lekci Julie a Martin Skalákovi, hledající pro sebe vhodné pohybové varianty návratu k dřívější fyzické kondici. Jak z tohoto pohledu oba manželé metodu nordic running a runwalk hodnotí? Dozvíte se z jejich vyjádření…

Naše cesta k nordic runningu nejdříve vedla přes trekingové hole. Ty jsem poprvé vyzkoušela na dovolené v Tatrách, kam jsem si je zkušebně koupila, protože jsem měla obavy z dlouhé chůze a výstupů, které má záda moc nezvládají. Mé nadšení neznalo mezí. Nejenže mne nebolela záda, ale ujít 15 km pro mne byla hračka a dokonce jsem v „cíli“ byla vždy mezi prvními.

02 Martin_Po návratu domů jsem se snažila své nadšení přenést na manžela, dříve aktivního sportovce, ale sdílená zkušenost je vždy lepší. Začali jsme spolu chodit/běhat do přírody, stále ještě za pomoci trekingových  holí, ale chtěli jsme tento „náš“ objev povýšit na profesionálnější úroveň.

Tady jsme objevili Milana Kůtka, zakladatele a propagátora zdravého běhu a cvičení s runningovými holemi. Nejdříve jsme si přečetli jeho knihu Nordic running, ve které rozebírá všechny aspekty této nové disciplíny, a následně se přihlásili na jeho kurz pro začátečníky.

Z kurzu jsme odcházeli naprosto nadšeni a přesvědčeni, že tato naše cesta za lepším zdravím a návratem k aktivnímu sportovnímu životu je správná. Běhu či chůzi s runningovými holemi se totiž mohou věnovat i netrénovaní jedinci, jako jsme my, s bolavými zády a nějakým tím kilem navíc.

00 Julie+Martin

Nordic running a runwalk zlepší vaši fyzickou kondici. Velikou předností je podle nás zapojení celého těla, kterého bez použití holí nedocílíte.

Julie + Martin Skalákovi

03 JulieP.S.: Na kurz nordic runningu jsem šla s přesvědčením, že ten pán se bude muset hodně snažit, aby mi vysvětlil, proč „jeho“ nordic running hole jsou lepší než ty mé trekingové. Musím říci, že Milan Kůtek se nemusel snažit vůbec. Kromě vysvětlení základních rozdílů jsem rozdíl poznala sama, již při prvních minutách tréninku…

Trekingové hole jsem nevyhodila, své uplatnění určitě ještě někdy najdou  :-)

Julie

:roll:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*