Kde se naučit správně běhat s holemi?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Osvojit si běh s holemi se vším, co umožňuje a přináší, můžete několika způsoby: zcela sami, podle seriálu Běháme s holemi, intenzivní praktickou lekcí, nebo na běžeckém kempu.

1. samouk

K první možnosti není příliš co dodat. Jako u každé jiné lidské činnosti, pro kterou zvolíme systém pokus-omyl, platí i u běhu s holemi: jaké chyby si pořídíte, takové budete mít. A ani vás to nebude nic stát :)

2. seriál

Máte-li rádi systematickou teorii, můžete si běh s holemi osvojovat postupně na základě našich rad v rámci jednotlivých dílů seriálu Běháme s holemi. V tomto desetidílném seriálu postupně pojednáváme o jednotlivých aspektech a variantách běhání s holemi, včetně různých možností jejich využití.

Po prvních pěti dílech, tj. na konci června, bychom měli být schopni správně technicky běhat s holemi na rovině. Ve druhém bloku, který bude tvořit pět podzimních dílů, se potom zaměříme na zvýšení efektivity, náročnější formy tréninku a různá speciální cvičení s holemi.

3. intenzivní lekce

lekceIdeální varianta pro ty, kdo místo složité teorie upřednostňují jednoduchou praxi a k osvojení základů běhu s holemi by jim stačilo jedno dopoledne. Tyto lekce budeme nabízet o víkendech během léta a podzimu, a to na pražské Ladronce (Západočeši po domluvě i v Chebu). Výuková skupinka bude mít pouze tolik zájemců, aby se všem dostalo individuálního přístupu. Těm, kteří ještě nebudou mít svoje runningové hole, zapůjčíme testovací páry v potřebné velikosti.

Během intenzivní lekce v trvání zhruba 2,5 hodiny si vyzkoušíme vše potřebné, tedy různé varianty běhu a cvičení s holemi, a odstraníme případné chyby v technice. Časově i finančně (500,- Kč) je tato varianta kompromisem mezi pouhým „samostudiem“ běhu s holemi a specializovaným běžeckým kempem (můžeme ji také označit jako instruktáž, či rychlokurz).

Termíny nejbližších lekcí s holemi najdete zde. Pro přihlašování využijte prosím uvedený kontakt

4. běžecké kempy

OLYMPUS DIGITAL CAMERANáš běžecký kemp – to je víkend naplněný od začátku až do konce běháním s holemi. Skvělá možnost především pro ty, kdo mají rádi, když se věci dělají pořádně a je na ně dost času. V rámci běžeckých kempů v penzionu Vital totiž mj. provádíme analýzu stylu běhu s holemi i bez nich, takže účastníci si kromě zážitků a získaných dovedností odnesou i fotky a videa.

Program kempů, které se konají v krásné přírodě Jizerských hor, doplňují diskuse o běžecké problematice, individuální poradenství ohledně výběru runningových holí, běžeckých bot, běžeckého stylu, atd. Na kempy se mohou bez obav přihlásit i úplní začátečníci, kteří o běhání s holemi nevědí zatím vůbec nic, stejně jako ti, kdo jej již vyzkoušeli a něco se jim při jeho praktikování nedaří. I když kemp něco stojí, rozhodně za to stojí!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*