Holozkušenosti plzeňských běžců aneb Rozběháme Česko s holemi

00Plzeň už není jen městem piva a aut, ale i novou baštou nordic runningu. Premiérový instruktážní trénink v západočeské metropoli členy běžecké party kolem Radka Švajcra doslova nadchl, takže zdejší parky a přilehlé lokality začnou v rámci své přípravy brázdit s runningovými holemi… Podrobnosti a vybrané ohlasy účastníků plzeňské lekce se dozvíte v článku.

01 vyrez

První skupinová instruktáž běhu s runningovými holemi v Plzni se uskutečnila v neděli 2.dubna v krásném prostředí Borského parku a jeho okolí. Připravili jsme ji společně s Radkem Švajcrem, koučem Mattoni Freerun Plzeň – Nábřežní a jedním ze šéfů běžeckého projektu Rozběháme Česko. Sympatičnost celé akce podtrhlo i to, že část účastnického poplatku jsme věnovali na pomoc potřebným.

Než předám slovo dalším, jedna zásadní věc: SALMING. Rád podporuji to, co dává smysl, je osvědčené a zdravé. O běžeckých botách a dalším vybavení Salming Running to rozhodně platí – a že si to nemyslím sám, dosvědčuje i stále stoupající obliba Salmingu mezi běžci všech výkonností. Radek i další Mattoni Freeruneři budiž mi živým důkazem :)

Dáma má přednost, konkrétně Lenka Kristová: „Běhání s holemi jsem se nejprve obávala, jelikož jsem měla v předchozích letech zlomená obě ramena. Celý minulý rok jsem měla navíc problémy s páteří (vyskakování obratlů), s bedry a tím pádem i s nohami. Kupodivu-mému, žádný problém nenastal! Akorát jsem nestačila s dechem, protože jsem celý rok nedělala nic :) Runningové hole jsou dobré, protože se mi při běhu s nimi protáhlo celé tělo stejnoměrně. A s tím dechem už to také není tak hrozné. Takže Milane děkuji – máš to za 1.“

02_vyrez

Pokračuje běžec a fyzioterapeut Tomáš Mráz: Musím uznat, že jsem byl původně trochu skeptický k tomu, co mě může běh s holemi přinést. Po absolvování instruktážního kurzu jsem nadšený :) Přineslo mi to opět tu radost z běhu, těším se zase na trénink, který mám zpestřený holemi. Jako fyzioterapeut oceňuji zapojení horní poloviny těla v uzavřeném řetězci a výrazné zlepšení běžeckého stylu. Konečně důkaz toho, že běh nemusí být jen jednostranná aktivita, která nepodporuje rozvoj horní poloviny těla. Hole poskytují 3 podstatné věci: bezpečí dokroku, rozvoj síly + stylu a zábavu!!!

Do třetice ještě hlavní „spolupachatel“ Radek Švajcr: „Rád bych Milanovi poděkoval za to, že za námi s holemi přijel do Plzně – bylo to fakt skvělé. Běželi jsme parkem, lesem, do kopce i z kopce, protáhli jsme se a strávili SUPER dopoledne v Borském parku. Pěkně jsme srovnali záda i dech, zjistili že stejné tempo s holemi = +20% TF nahoru oproti „retro“běhu bez holí :) Z tohoto kurzu vzešla objednávka nových běžeckých holí a nová parta běžců s holemi.“

 _slide_vyrez

To potěší! Do západočeské metropole rád zamířím znovu a v jednání jsou i další města. Není-li mezi nimi zatím to vaše, neváhejte mě kontaktovat. Co říkáte, Rozběháme Česko s holemi?

:roll:

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*