Měli ho za blázna, s jeho holemi teď běhá Špotáková

Bara a Milan_HNUpřímně řečeno, opravdu to celé nejdříve vypadá jako samoúčelná „blbost“, ale ve finále zjistíte, že to blbost v žádném případě není. Kromě dalších výhod hole dokážou běžce „srovnat“, lépe si pak uvědomuje celé tělo… říká v textu pro Hospodářské noviny o nordic runningu známý komentátor Petr Honzejk. Co ještě ho na běhání s holemi zaujalo a překvapilo?

Petr Honzejk je uznávaný český novinář a současně pravidelný rekreační běžec, účastník řady běžeckých a běžkařských maratonů. Dříve působil v Českém rozhlase a byl i šéfredaktorem Radiožurnálu. V Hospodářských novinách působí od r. 2005 jako komentátor, zastával rovněž funkce hlavního editora a vedoucího názorové rubriky. V roce 2014 získal Novinářskou cenu v kategorii nejlepší komentář a nyní je i držitelem prestižní Ceny Ferdinanda Peroutky za r.2016.

Honzejk 2

Je tedy pro mě obrovskou poctou, když takto respektovaná osobnost doporučuje na základě vlastních zkušeností dalším sportovcům moji metodu Nordic running. Petr Honzejk své poznatky a hodnocení běhu s holemi zpracoval v článku určeném pro „maratonský speciál“, tedy běžeckou přílohu Hospodářských novin v souvislosti s letošním Volkswagen Maratonem.

„Na běhu s holemi je bezmála geniální jedna věc. Tím, že jde o něco mezi během a během na lyžích, se zapojuje i vrchní část těla, zvyšuje se výdej energie a trénink je intenzivnější. Opravdu to stojí za to“, říká čtenářům HN Petr Honzejk, nadšený běžec a běžkař v jedné osobě. A z českých reprezentantů, kteří už nordic running ve své přípravě používají, cituje Barboru Špotákovou: „Naprosto super doplněk tréninku. Je to jednoduché, ale funguje to, jednoduchý princip je vždy nejlepší“ (dřívější rozhovor s Bárou Špotákovou o běhání s holemi najdete zde)

HN_

Pokud jste text Petra Honzejka o Nordic runningu a mé maličkosti v tištěných Hodpodářských novinách nestihli, zpětně si jej můžete přečíst v elektronické podobě zde. A zajímavost na závěr: v maratonském speciálu HN přibližuje fenomén běhu mj. i Miloš Čermák, spoluautor Škorpilovy slavné knihy Jak uběhnout maraton za 100 dní. V rámci své „Běžecké abecedy“ o tom, co jste o běhu možná nevěděli, zmiňuje i hole na běhání – čili další pocta!

:roll:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*