Nordic running vymysleli Češi. O přínosech běhu s holemi v časopisu Moje zdraví

logoVelmi nás těší vzrůstající zájem médií o dosud neznámou pohybovou metodu běhu a cvičení s runningovými holemi. Instruktážní trénink nordic runningu si tentokrát osobně vyzkoušela Dita Váchová, redaktorka časopisu Moje Zdraví. Její hodnocení jednotlivých aspektů běhu s holemi najdete v dubnovém čísle tohoto uznávaného periodika – v článku pdf verze.

obalka 03Hlavním cílem měsíčníku Moje zdraví je naučit každého pečovat o svoji fyzickou i psychickou odolnost, rozpoznat včas příznaky nemocí a využít pro sebe všechny nejlepší dostupné prostředky či metody k jejich léčbě. Časopis přibližuje čtenářům jednotlivé zdravotní problémy, přičemž největší důraz klade na možnosti prevence.

Není tedy náhodou, že nordic running nachází své místo v měsíčníku s problematikou péče o zdraví. Ke zdravému životnímu stylu nutně patří přiměřený pohyb, ale protože klasický běh jako základní pohybová aktivita může mít i negativní dopady (přetěžování kloubů dolních končetin a bederní oblasti), je potřebné zdůraznit zdravotní přínosy běhání s holemi: odlehčení kolen, achilovek a beder, intenzivnější spalování v důsledku zapojení svalů trupu a paží, atd.

Dita Váchová v článku velmi pěkně propojuje zdravotně-preventivní aspekty nordic runningu s poznatky o jeho vlivu na správný běžecký styl, naznačuje možnosti využití pro jedince s různou výkonností a zdůvodňuje proč mít runningové hole. Z náhledu se můžete sami přesvědčit jak vtipný a výstižný (neboť nordic running je celoroční záležitostí) titulek zvolila:

clanek

Článek Dity Váchové ve formátu pdf

:roll:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*