Nordic RunningMall

DCIM100MEDIANordic running se úspěšně šíří mezi širokou běžeckou veřejností. Jsme velmi rádi, že zájem o vyzkoušení naší oceněné metody běhu a cvičení s runningovými holemi projevil i tým RunCzech, tedy pořadatel největších masových závodů v České republice.

DCIM100MEDIAZačali jsme v Running Mallu krátkou přednáškou a prezentací, spojenou s dotazy účastníků. Musím konstatovat, že možnost zařazení stručné vysvětlující teorie před následnou praktickou částí v terénu je vynikající a velmi se osvědčila. Ti, kdo o běhání s runningovými holemi do té doby nic neslyšeli nebo si nestihli vyhledat informace, byli pak totiž na vlastní trénink mnohem lépe připraveni. Konferenční sál Emila a Dany Zátopkových je navíc skvělým místem pro „běžecká povídání“.

Ono je vlastně parádní celé to nové běžecké centrum, především kompletní zázemí pro běžce. Stromovka i Letenské sady jsou od něj jen co by kamenem dohodil a zbytek se rozklusal, proto jsme s členkami a členy RunCzech teamu a PIM Běžeckého klubu přešli od slov k činům a vyzbrojeni runningovými holemi vyrazili do královské obory.

DCIM100MEDIAPro nordic running byl přímo ideální den: trochu deštivo, mokré listí, podmáčená tráva… Ano, právě v takových typicky podzimních podmínkách význam runningových holí vynikne – především stabilita v „podezřelém“ terénu. Tak jsme intenzivně vyzkoušeli vše podstatné, co lze při pravidelných trénincích s holemi využít. Teď už je na každém, co si z mnoha možností vybere, a jaká bude ta „jeho“ varianta nordic runningu.

Přidejme několik ohlasů. „Hole představují užitečné zpestření tréninkového programu. Díky nim si lze zafixovat řadu správných návyků, v nichž běžci často chybují, kupříkladu práci rukama. Zajímavý je rovněž zvýšený účinek na oběhovou soustavu při současně snížené námaze dolní poloviny těla“. (Michal Vítů, PIM Running Club manager)

DCIM100MEDIA„Běh s holemi mě moc příjemně překvapil. Je to opravdu větší makačka než běh bez nich. Líbí se mi, že je lze využít i jako posilovací a protahovací pomůcky. Takže doufám, že s nimi zas brzy zavítáš k nám do Running Mallu“. (Karolína Zelenková, Running Mall & Community Projects) Ano, velmi rád  :-) A taky se budu snažit prosadit, aby byla sada runningových holí k dispozici pro zapůjčení na trénink jednotlivým zájemcům – členům PIM běžeckého klubu.

„Super bylo hlavně posilování, odrazy a různá cvičení. Sama jsem byla překvapená, o kolik je normální běh s holemi náročnější. Klidně bych brala pravidelné tréninky. Druhý den jsem lehce cítila stehna z žabáků, ale to jen proto, že na ně nejsem zvyklá“. (Zdenka Pecková, PR & marketing)

RunCzech„Dovedu si představit, že v případě trvalejšího zájmu našich členů využijeme tyto hole i v rámci našich pravidelných tréninků. Zejména pak v zimě, kdy má tato pomůcka podle mě opodstatnění suverénně největší. Už kvůli menšímu riziku podklouznutí. Vlastně, cokoliv vám pomůže stát se lepším běžcem, si zaslouží šanci na vyzkoušení“. (Michal Vítů, PIM Running Club manager)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*