Začne se trénovat s runningovými holemi i v Německu?

Zájem o nordic running už mají i v zahraničí. Články o naší metodě běhání a cvičení s holemi vycházejí na slovenských webech, rozsáhlý text vydal i německý časopis Leichtathletik training.

Velmi nás těší, že se povědomí o dosud naprosto nevyužívané, přitom však velmi efektivní tréninkové metodě běhu s runningovými holemi postupně šíří i za hranice. Nejdříve si jí pochopitelně všimli na sousedním Slovensku, což lze vysvětlit nejen jazykovou spřízněností.

Behame_sk

Nejsledovanější slovenský běžecký web Behame.sk (téměř 14 tisíc fanoušků na Facebooku) zařadil tématiku nordic runningu na své stránky už podruhé. Po úvodním článku o přínosech běhu s holemi Vyskúšajte nordic running. Beh s palicami šetrí vaše nohy! následovala problematika odstranění některých chyb v běžecké technice používáním runningových holí Bežecký štýl: ako ho vylepšiť používaním bežeckých palíc.

Běh s holemi našel si našel své místo i na dalším slovenském webu Cvičte.sk: Máli sa vám klasický beh? Venujte sa nordic runningu!. Jde mimochodem o velmi zajímavé stránky, na kterých najdeme – kromě běhu – užitečné rady o různých formách cvičení (aerobic, joga, pilates), fitness a zdraví.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

Naše vítězství v soutěži inovačních projektů Evropské atletiky neuniklo pozornosti prestižního německého časopisu Leichtathletik training. Ve svém listopadovém čísle (11/2013) zveřejnil rozsáhlý materiál o hlavních přínosech běhu a cvičení s holemi a jeho využívání čekými atletickými reprezentanty.

Jsme tomu velmi rádi. Ještě mnohem raději však budeme, rozšíří-li se nordic running nejdříve mezi běžci, atlety a ostatními sportovci u nás, v České republice :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*