Trénovat s holemi není blbost

logoPřesně tak zní podtitul článku o nejčastějších předsudcích spojených s běháním s runningovými holemi. Tímto článkem odstartoval tématický seriál o nordic runningu, který jsem na vyžádání připravil pro Sport.cz. O čem jednotlivé díly pojednávají?

Za jeden z důkazů toho, jak významným fenoménem současnosti je běhání, považuji speciální stránky o něm na nejvyhledávanějším sportovním webu Sport.cz (což, jak jistě víte, je jeden ze základních „pilířů“ www.seznam.cz). Mít ve struktuře jednotlivých odvětví samostatné místo vedle fotbalu, hokeje a motosportu, to už něco znamená. Prosadit se v docela dlouhé řadě již existujících běžeckých webů a získat si své pravidelné čtenáře však není vůbec jednoduché.

Týmu behani.sport.cz se to myslím daří převažujícím zaměřením na hobíky a pohodové běžce, ale i neotřelostí a schopností motivovat. Příklad: výzva a sázka redaktora Libora Kalouse. Zaběhne běžecký novic půlmaratóny v Karlových Varech, Českých Budějovicích a Olomouci pod dvě hodiny? (jak to dopadlo se můžete dozvědět zde). Další příklad: jedním z redaktorů je známý český (ultra)maratonec René Kujan, který věnoval své tři „multimaratonské“ islandské projekty Sportovnímu klubu vozíčkářů Praha.

Webovky o běhání na Sport.cz mají zajímavé pojetí, netradiční seriály a rubriky (Fast foot, Radíme, Ladíme, Běžkyně sobě, aj.). A jako autorovi jediné české knížky běžeckého humoru (recenzi Běžeckého roku můžete na behani.sport.cz očekávat v dohledné době) se mi velmi líbí nadsázka a vtip v článcích i titulcích (jeden za všechny: Běžec potřebuje jako sůl pivo jako křen).

2 dilZpět k seriálu o nordic runningu. Po zmíněném úvodním dílu následoval díl druhý, vysvětlující proč může nordic running sloužit jako přechod od „valivého“ běhu (přisedání, povolený trup, došlap přes patu) k přirozenému běžeckému stylu. Třetí díl je zaměřen na běžecký styl a možnosti odstranění některých chyb v něm pomocí runningových holí. I další díly seriálu budou doufám zajímavé – najdete je v sekci Radíme

Od teorie k praxi. Tento rozhodující posun se v problematice běhu s holemi rozhodl učinit právě redaktor Sport.cz Libor Kalous. Zúčastní se nejbližší výukové lekce, vyzkouší nordic running na vlastní nohy i ruce a o své poznatky se následně podělí se čtenáři behani.sport.cz.

lekce

:roll:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*