Úspěch nordic runningu na Jihočeském festivalu zdraví

TřeboňDalší pocta! Jakožto zakladatel a propagátor běhání s running holemi jsem byl jmenován osobností velmi zajímavé akce – Jihočeského festivalu zdraví. Festival se konal v sobotu 16. září v Třeboni a byla to doslova a do písmene srdeční záležitost. Nordic running + runwalk určitě nebyl v malebném jihočeském městečku naposledy – už teď se těším s vámi na viděnou na jaře při další akci pro zdraví v Třeboni!

Festival zdraví se uskutečnil pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje, jedním z čestných hostů byla i starostka města Třeboně. Největší dík za perfektní průběh patří hlavním organizátorkám Janě Vítkové a Aleně Veselé, velký podíl má však také nadšená propagátorka nordic runwalk Michaela Průchová. O tom, jak jí běhochůze a běh s holemi změnily život, se můžete dočíst v mé knize Nordic running.

Třeboň je město pro zdraví těla i ducha. To se během festivalu naplno potvrdilo, nabízených aktivit a osvětových projektů bylo přibližně tolik jako je vody v rybníce Svět. A jejich téma: srdce. Péče o něj a o zdraví obecně, pohyb a zdravý životní styl… Prostě srdeční záležitost pro všechny, kdo neberou své srdce – základ života – na lehkou váhu.

02

Vše doprovázel bohatý kulturní program, taneční a pěvecká vystoupení. Nordic running dostal pro prezentaci opravdu velký prostor, a to nejen při rozhovorech na festivalovém podiu. První knihu na světě o celoročním běhání s holemi si lidé mohli zakoupit a nechat podepsat přímo před prestižním domem Š.Netolického a zájemci o praktické vyzkoušení se s nordic running holemi proběhli v nádherném zámeckém parku.

05_

Pokud jste v Třeboni ještě nikdy nebyli, určitě ji musíte navštívit. Stojí to za to: Zámek, Bertiny lázně, Knížecí pivovar, rybník Svět, romantické náměstí s podloubími renesančních domů… A skvělý hotel Zlatá hvězda se super ubytováním a možnostmi wellness. Rozhodně doporučuji a doufám, že jsem tu nebyl naposled!

trebon

:roll:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*