Nordic running na podpatcích

ESTER_Běh s runningovými holemi jako zdravotně-tréninková metoda i nový sport dostal možnost se představit v České televizi. O nordic runningu i o akci Nordic Tour, v rámci níž se uskuteční premiérový závod, jsme v rámci pořadu Sama doma hovořili s moderátorkou Ester Janečkovou. A nuda to rozhodně nebyla!

Pozváni jsme byli spolu s paní Jaruškou Morávkovou z NWLive Hradec Králové, tedy hlavní orgánizátorkou ojedinělé akce Nordic Tour. Ojedinělá je především v tom, že si zájemci mohou během jediného půldne vyzkoušet tři nordic aktivity – walking, blading a running. Všechny mají společný pohyb s holemi, tedy zvýšení efektivity a zdravotní přínosy. V runningu se navíc bude poprvé v historii závodit podle pravidel.

Kvůli technickým nedostatkům (málo hlíny a trávy ve studiu ČT :) ) jsem v pořadu s runningovými holemi neběhal, pouze vysvětloval a ukazoval. Paní Ester byla opravdu skvělá, ke svému překvapení se názorných ukázek poloh trupu a paží při správném běžeckém stylu aktivně zúčastnila a stala se tak prvním „nordic runnerem na podpatcích“.

Co ji na běhu s holemi nejvíce zajímalo a čím se při natáčení bavil celý štáb? Pokud jste pořad v živém vysílání neviděli, můžete to dohnat alespoň zpětně. Stačí kliknout na obrázek níže. Nordic running show začíná přesně v polovině, tj. od 45.minuty:

vyrez

:-)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice ROZHOVORY a jeho autorem je Milan Kůtek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*