Vemte do ruky hole a běhejte zdravě. Nordic running odlehčí vašim kloubům o tuny

ČRoDvojka3Přestaňte kroužit po asfaltových cestách, vypravte se do přírody a vybavte se k tomu runningovými holemi. Zapotíte se mnohem víc a hlavně budete šetřit namáhané klouby... O tom, jak na to, co je vlastně nordic running a komu může být užitečný, jsem hovořil jako Host do domu v Českém rozhlase Dvojka. Pokud jste rozhovor nestihli, v článku najdete odkazy na jeho obsah a audiozáznam.

Milan Kůtek a Stanislava Lekešová_Rozhovor probíhal ve čvrtek 25.8. ve studiu Českého rozhlasu. Měl jsem tu čest si o chození a běhání s holemi povídat se známou televizní a rozhlasovou moderátorkou Stanislavou Lekešovou. A nejen povídat. Praktické základy nordic runwalk a running jsme humornou formou zvládli na chodbě s kobercem, což s pokerovou tváří opravdu nešlo… :)

Ještě před tímto příjemným rozhovorem jsem na žádost redaktorů ČRo natočil v atriu budovy krátké video. Jde o stručný komentář k základním odlišnostem nordic runningu od walkingu a k zásadám správné techniky, kterou pak v prostřihu vidíme na mém původním videu:

ČRoDvojka2

Celý rozhovor si můžete poslechnout na tomto odkazu

Článek o jeho obsahu z oficiálního webu Českého rozhlasu najdete zde

:roll:

 

Příspěvek byl publikován v rubrice ROZHOVORY a jeho autorem je Milan Kůtek. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*