Iva Velíšková: díky runningovým holím odlehčíte kloubům. A začínající běžci rychle pochopí, jak mají pracovat paže

velíšková tvnovaRedaktorku TV Nova Ivu Velíškovou není třeba příliš představovat, nejčastěji ji můžeme vidět jako autorku reportáží pro publicistický magazín Víkend. Ne všichni ale vědí, že Iva začala minulý rok pravidelně běhat a v rámci své přípravy zařazovat i nordic running. Její motivace byla opravdu velmi silná: dělat trasérku nevidomému běžci při závodě RunTour.

K tomu ovšem potřebovala získat potřebnou kondici a zbavit se nadváhy. Čí zásluhou se Iva  „potkala“s runningovými holemi? Jaké byly její první dojmy z holoběhání? Komu by mohl být podle jejích poznatků běh s holemi užitečný a proč?

Nordic running mi doporučil šéf Běžecké školy Miloš Škorpil, když jsem ho oslovila, zda by mi pomohl s přípravou na Run Tour České Budějovice 2015. V rámci projektu „Půjč mi svá kila„, kde já jsem snižovala nadváhu a kolega Martin Vencl nabíral svalovou hmotu, měla být vyvrcholením mého snažení moje účast na zmíněném běžeckém závodě.

Velíšková runtour

První dojmy z runningových holí a běhu s nimi byly zpočátku spíše úsměvné. Připadala jsem si jako poskakující kosmonaut, který právě došlápl na povrch Měsíce. Dřív než jejich pozitivní účinky jsem tak s nimi užívala víc zábavu…

Miloš Škorpil mi vysvětlil jejich zásadní pomoc pro můj cíl. Zapojením holí jsem při běhu začala správně používat paže. V tu dobu jsem navíc ocenila fakt, že díky holím můžu odlehčit kolenům, která jsem v začátcích běžeckých pokusů ještě fixovala ortézami.

velíškováRunningové hole bych doporučila lidem, kteří řeší podobné problémy jako já. Kdo začíná běhat a nechce zbytečně plýtvat energií, s holemi velmi rychle pochopí, jak by měly pracovat paže. Je to de facto naprosto přirozený pohyb, který jsem si až s holemi uvědomila.

Dále bych je doporučila lidem s nadváhou, aby zbytečně nezatěžovali své klouby. To odlehčení je rozhodně znát. Sama za sebe zvažuji, že bych je použila i pro běh v terénu s častým převýšením. Věřím, že mohou být oporou. Iva Velíšková

Celé vyjádření Ivy Velíškové a dalších známých osobností si můžete přečíst v knize NORDIC RUNNING. Pokud byste měli zájem získat ji se slevou, případně i mým věnováním (třeba jako dárek pro někoho z vašich blízkých), napište mi prosím na kutek.milan@seznam.czRád vám knížku pošlu!

Foto: TV Nova, RunTour

:roll:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*